Przejdź do głównej zawartości

co się tam koduje - jpa

Co się koduje:

poprawiam główny moduł do sudoku - cześć serwerowa czyli to co serwuje gry i zapisuje wyniki i serwis - dodaje funkcję "polecam" i zmieniam w historii grania.
Zmiany takie se ale postanowiłem przećwiczyć technologie APT. Korzystając z doświadczenia i kodu Macieja Kity (kod powstał dla jakiegoś projektu w AIS.PL) wygenerowałem z adnotacji klasy do row mapperów i doa. Później przepisałem ten jego kod (wykorzystałem velocity do łatwiejszego generowania kodu) na własna bibliotekę i z niej będę korzystał. Moja wersja wykorzystuje mały podzbiór adnotacji z JPA.

Jako to wygląda?

kawałek klasy:
@Entity
public class Recommend {
...

i z tego generują się row mappery i... na razie nic więcej, Maciej generował jeszcze doa i jakieś handlery z insertami i updatemi. Pewnie też to doimplementuje, kiedyś tam...

Wrażenia:
pozytywne mam nadzieje oszczędzić trochę czasu i przyspieszyć pisanie.
niestety jakoś nie udało mi się odpalić generowania kodu w eclipsie :-( ktoś może wie? niby są jakieś przykłady (jeden) ale moje faktory się eclipsowi nie podoba (nie wiem czemu, logi milczą) - kupa czasu poszła do piachu.

inne projekty leżą,
a jeszcze popsułem sobie buildy :-) super

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nowa strona Apus Interactive

Dobra jeszcze coś w sumie starsze niż gry na SUDOKU ale też moje i muszę się przyznać bardzo mi się podoba :D tzw autozachwyt! Chodzi o moją nową  stronę Apus Interactive która wygląda teraz tak:   tak nie bardzo coś, nie? ano nie! proszę samemu sprawdzić!

LaTeX błyskawicznie dzięki Overleaf

Chciałem się podzielić kolejnym odkryciem i przy okazji pochwalić. Otóż mój syn rozwiązuje sobie zadania na olimpiadę matematyczną. No nie mogę się oprzeć pokusie i napiszę to... w poprzedniej był finalistą!!! MOC! No więc robi sobie te zadania z pierwszego etapu kolejnej edycji i jak już zrobił (a dla mnie są bardzo trudne) to wpadłem na pomysł żeby przepisał  je w LaTeX-u. Kto nie wie co to LaTeX krótki opis z Wikipedii: LaTeX  –  oprogramowanie  do  zautomatyzowanego   składu tekstu , a także związany z nim  język znaczników , służący do formatowania dokumentów tekstowych i tekstowo-graficznych (na przykład: broszur, artykułów, książek, plakatów, prezentacji, a nawet stron  HTML ). Jego logo stylizowane jest z użyciem samego LaTeX-a jako  {\displaystyle \mathrm {L\!\!^{{}_{\scriptstyle A}}\!\!\!\!\!\;\;T\!_{\displaystyle E}\!X} } . https://pl.wikipedia.org/wiki/LaTeX   Brzmi może trochę magicznie ale generalnie służy do składania prac naukowych w jakości niedostępnej dla Word-a.   N

Super mega hiper wynalazek

Mój wynalazek: hmm co to jest? ktoś zgadnie? Wyjaśniam: to jest urządzenie które umożliwia wkładanie baterii w dowolny sposób. Dzięki temu czemuś nie trzeba sie przejmować biegunami! wkładamy baterie i działa! Plus w plusie minus w minusie! Można łączyć kilka i np wstawić do aparatu! tylko mechanika żadnej elektroniki strat czy cuś tam. Nie ma zwarć ani źle ustawionych biegunów!!!