Przejdź do głównej zawartości

Wikipedia - ulepszamy


Wikipedia, znacie? pewnie że znacie, bardzo ważne źródło informacji (dla mnie i moich znajomych też) czasami bardzo rzetelne czasami mniej (o tym może innym razem). Cała organizacja stojąc za Wikipedia jest non-profit czyli nie ma na celu zarabianie tylko utrzymanie internetowej encyklopedii, opłacenie serwerów ruch itp. Ok, fajnie działa? fajnie!
Nie można narzekać wszystko śmiga, jest dostępne prawie bez przerw. Super! Ale żeby to całe ustrojstwo, sprzęt, serwisowanie działało jak należy co roku muszą organizować zbiórkę pieniędzy. Jakoś mi się to nie widzi specjalnie, chociaż jak do tej pory działa. Tak sobie siedziałem kiedyś, siedziałem i wymyśliłem...

Chodzi o umieszczanie reklam dla tych którzy się na to godzą!!! Gdzieś w preferencjach ustawiasz sobie 'Tak chcę reklam' i koniec. Kolejna wizyta na Wikipedii i masz z boku pasek z reklamami, nie jakieś szalone flash-e/iframy czy inne js-u! najlepiej tylko obrazki, może animowane gify albo lekkie flash-e bez dźwięku! tyle albo aż tyle. Mam reklamy - wspieram Wikipedię, nie muszę płacić, składać żadnych darowizn nic z tych rzeczy. Nie mam karty płatniczej - nie ma problemu, jestem za leniwy żeby zrobić przelew, nie ma problemu, przeglądamy encyklopedie korzystamy z reklam. Pieniądze płyną

Organizacja dba o jakość reklam, ich  treść, formę, sposób serwowania, chroni moją prywatność i... zarabią.

Jako twórca własnych serwisów internetowych byłbym zainteresowany taką reklamą, oczywiście za jakieś rozsądne pieniądze.

Prośba do kogoś kto ma dojścia do Pana Wales-a albo innych ważnych osób ze środowiska Wikipedii, niech im to jakoś ładnie przekażą i być może któregoś pięknego dnia wdrożą w życie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nowa strona Apus Interactive

Dobra jeszcze coś w sumie starsze niż gry na SUDOKU ale też moje i muszę się przyznać bardzo mi się podoba :D tzw autozachwyt! Chodzi o moją nową  stronę Apus Interactive która wygląda teraz tak:   tak nie bardzo coś, nie? ano nie! proszę samemu sprawdzić!

LaTeX błyskawicznie dzięki Overleaf

Chciałem się podzielić kolejnym odkryciem i przy okazji pochwalić. Otóż mój syn rozwiązuje sobie zadania na olimpiadę matematyczną. No nie mogę się oprzeć pokusie i napiszę to... w poprzedniej był finalistą!!! MOC! No więc robi sobie te zadania z pierwszego etapu kolejnej edycji i jak już zrobił (a dla mnie są bardzo trudne) to wpadłem na pomysł żeby przepisał  je w LaTeX-u. Kto nie wie co to LaTeX krótki opis z Wikipedii: LaTeX  –  oprogramowanie  do  zautomatyzowanego   składu tekstu , a także związany z nim  język znaczników , służący do formatowania dokumentów tekstowych i tekstowo-graficznych (na przykład: broszur, artykułów, książek, plakatów, prezentacji, a nawet stron  HTML ). Jego logo stylizowane jest z użyciem samego LaTeX-a jako  {\displaystyle \mathrm {L\!\!^{{}_{\scriptstyle A}}\!\!\!\!\!\;\;T\!_{\displaystyle E}\!X} } . https://pl.wikipedia.org/wiki/LaTeX   Brzmi może trochę magicznie ale generalnie służy do składania prac naukowych w jakości niedostępnej dla Word-a.   N

Super mega hiper wynalazek

Mój wynalazek: hmm co to jest? ktoś zgadnie? Wyjaśniam: to jest urządzenie które umożliwia wkładanie baterii w dowolny sposób. Dzięki temu czemuś nie trzeba sie przejmować biegunami! wkładamy baterie i działa! Plus w plusie minus w minusie! Można łączyć kilka i np wstawić do aparatu! tylko mechanika żadnej elektroniki strat czy cuś tam. Nie ma zwarć ani źle ustawionych biegunów!!!