Przejdź do głównej zawartości
W ramach prac na sudoku.pl i nie tylko poszukuję różnych narzędzi, usług, serwisów czy innych internetowych wynalazków które pomogą w osiągnięciu celu. Oto krótka lista narzędzi, które mogą się przydać twórcom jakiś mniej lub bardziej ambitnych serwisów internetowych:
(rodzaje i kolejność dość losowa)

  • OpenShift -  https://www.openshift.com/OpenShift gives you all the tools you need to develop, host and scale your apps in the public or private cloud. Get started today.
  • Uptime - https://github.com/fzaninotto/uptime - narzędzie do monitorowania czy dany serwis żyje.
  • Weblate - https://weblate.org/pl/ - Weblate jest darmowym narzędziem do tłumaczenia z interfejsem WWW, zintegrowanym z systemem kontroli wersji. Posiada przejrzysty interfejs użytkownika, możliwość scalania tłumaczeń pomiędzy komponentami, sprawdzanie spójności, kontrole jakości i automatyczne odnośniki do plików źródłowych.
  • Jenkins - CI
  • Sonar - sprawdzanie kodu
  • Redmine - is a flexible project management web application. Written using the Ruby on Rails framework, it is cross-platform and cross-database.
Polecam. Z tego dla mnie nowością jest Uptime i Weblate.

Bardzo fajną możliwością jest odpalenie sobie np Uptime na OpenShift za darmo. Miłej zabawy.

Obiecuję podzielić się kolejnymi jak coś ciekawego znajdę. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Herbata

Właśnie robiłem sobie herbatę z torebki - tak zwaną ekpresówkę i tak się zastanawiam czemu nikt nie wpadł na pomysł (czy aby napewno?) żeby ta tych karteczkach/etykietkach było troszkę kleju takiego jak na karteczkach post-it (jak to sie kurde nazywa po naszemu)? Mógłbym sobie taką karteczkę lekko przykleić do kubka i już nigdy by mi się owa karteluszka nie zaparzyła :D Pewnie ktoś to już ktoś takie coś sprzedaje! Jak ktoś wie to niech da znać, może się przerzucę z herbatki Jones.
Konkurs :-) Co tu jest napisane ??? Wykonane w  http://new.myfonts.com/ Do wygrania nic!

Komputerek na scianie

Tak to wyglada teraz