Przejdź do głównej zawartości

Narzędzia do mac-osa

Kilka kolejnych narzędzi  do macos-a. Odnalezione w sieci, sprawdzone, przetestowane i... nadal używane. A że używane z przyjemnością to chciałem się podzielić z innymi tym doniosłym faktem i w ten sposób podziękować twórcom za ich pracę. 

Dzisiaj dwa:

Alt-tab-macos

Jak ktoś bardzo nie lubi domyślnego działania przełączania okienek w mac-u polecam: https://alt-tab-macos.netlify.app/ 

Na załączonym ekranie poniżej widać na szarym tle aktualne okna z podglądem! można się szybko zorientować gdzie się podziała nasz praca czy przeglądarka! Żadne tam ikony do tego pogrupowane - czytelnie i wygodnie! Działa całkiem całkiem, prawie jak w windowsie - przynajmniej tak jak to kiedyś działało - aktualnie to w sumie nie wiem, nie używam windowsa. Do tego dużo opcji konfiguracyjnych i każdy komu przeszkadza standardowy mechanizm powinien być kontent!

Powerlevel10k

Dobra i  drugie narzędzie: to prompt do terminala. To już bardziej dla programistów, bo chyba "normalny" użytkownik to tak za bardzo nie korzysta z terminala. Po krótkich poszukiwaniach aktualnie korzystam z https://github.com/romkatv/powerlevel10k Poniżej przykładowy ekran ze strony projektu:


I jak powyżej, działa całkiem całkiem - ma baaaaardzo dużo możliwości i przede wszystkim da się go łatwo skonfigurować. Odpowiadamy na serię prostych (przynajmniej dla mnie) pytań i cyk działa!

Z obu narzędzi korzystam i gorąco polecam! Proszę spróbować 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Konkurs :-) Co tu jest napisane ??? Wykonane w  http://new.myfonts.com/ Do wygrania nic!

Komputerek na scianie

Tak to wyglada teraz

Super mega hiper wynalazek

Mój wynalazek: hmm co to jest? ktoś zgadnie? Wyjaśniam: to jest urządzenie które umożliwia wkładanie baterii w dowolny sposób. Dzięki temu czemuś nie trzeba sie przejmować biegunami! wkładamy baterie i działa! Plus w plusie minus w minusie! Można łączyć kilka i np wstawić do aparatu! tylko mechanika żadnej elektroniki strat czy cuś tam. Nie ma zwarć ani źle ustawionych biegunów!!!